12 Şubat 2019

Sizleri Memnun Etmeye Çalışmaktan Bıktım!


bu söyleyeceklerim etrafınızdaki eşe dosta, konuya komşuya. yeter artık bırakın yakamızı. hakkımızda konuşmaktan çok daha önemli şeyler yapın. mesela kızılay a gidin kan verin, trombosit verin. içinizden pislik değil, diğer insanlara temizlik aksın. ama öyle yapar mısınız? asla.

evlenmeyiz, bu kız neden evlenmiyor dersiniz. evde kaldın artık dersiniz. seni kimse beğenmiyor mu dersiniz. evleniriz. çocuk neden yapmıyorsunuz dersiniz. yoksa olmuyor mu, bildiğimiz doktorlar var dersiniz. çocuk yaparız, daha lohusalıktayken, ikinciyi ne zaman yapacaksınız dersiniz. arayı çok açmayın dersiniz. ikinci çocuğu yaparız. üçüncü ne zaman e artık bir kızın/oğlun da olsun dersiniz. ya da bu devirde çok değil mi 3 çocuk nasıl bakacaksınız dersiniz. sonra çocukların başarısını sorgularsınız. o biter, çocukların evliliği, çocuğu vs..

evde oturursunuz, neden çalışmıyorsun dersiniz. çalışırsınız, çok çalışıyo dersiniz. iş buluruz, işimizi beğenmezsiniz hep daha iyi bir yerlerde çalışan vardır. para kazanırız, paramızı beğenmezsiniz. kilo alırız kilolu, veririz zayıf dersiniz. konuşsak çok konuşan, sussak hiç konuşmayan dersiniz. dersiniz de dersiniz.. sizleri asla ama asla memnun edemeyiz biz.

madem memnun olamayacaksınız, susun be! yeter artık. karışmayın kimsenin hayatına. size ne? siz mi bakacaksınız çocuğu, evlenip siz mi ev geçindireceksiniz? isteyen istediğini yapar. yaratan karışmıyor da, sizler kim oluyorsunuz herkesin hayatını bu derece irdeleyebiliyorsunuz?

Allah kitabında diyor ki: "Herkes kendi yaptığına karşılık rehindir". ay size ne oluyor??

bundan sonra böyle. kimseyi memnun etmeyeceğim. sefam olsun ohhhhh. bu benim hayatım deyip kahkahalarla güleceğim söylediklerinize. siz yapsaymışsınız diyeceğim. aaa sen neden yapmadın çocuk? sen neden okumadın? sen neden...... 

Görürsünüz siz!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bi sesin çıksın..