29 Aralık 2018

Günlük 20

uzun saçtan nefret eden annem, erkek kardeşime toka aldı. geldi gösteriyor "inşallah beğenir" de demeyi ihmal etmiyor. kınadığın başına gelir tamam da bu kadar da sevmek? 

lohusa depresyonundan çıktım sonunda. sabahları mutlu uyanıyorum. biraz sinir kaldı fakat o da geçecek elbet. artık aynaya baktığımda "iyy çok çirkinmişim" demiyorum en azından. hatta "güzelmişim haa" demeye başladım. yalnızca 5 kilo vermem gerekiyor fakat rahatsız da etmiyor. lohusa depresyonu berbat bir şeymiş. yeni doğum yapanlara bakış açımı değiştirdi. insan yaşamadan bilemiyor. 

çekilişimi yapacağım en kısa zamanda. bu yüzden instagrama da girdim. ivirzivirenstitusu diye bir hesap aldım. orada da sevdiğm şeyleri falan paylaşacağım. ve tabi çekilişe ek hak olmasını istedim. hadi bakalım.

bebek olduktan sonra arabaya sığamıyorduk. tek kapılı spor arabamızı satıp, aile arabasına geçiş yaptık. araba büyüdü, markası da değişti doğal olarak. bu yüzden a kişisi depresyonda. yeni arabaya alışamıyor, markasından da nefret ediyor. yapacak bir şey yok. bebekli ailelere zorunluluk arka kapı ve büyük bagaj.

eski bagajımız küçük olduğu için bebeğe kraft pop bebek arabasını almıştık. inanılmaz memnun kaldım. belki almak isteyen olursa diye görselini ekliyorum. en bebeklikten 10. ayına kadar rahatlıkla kullandık. hala kullanıyoruz. tek elle kapanıp açılıyor ve küçük bagajlara sığıyor. tekerlekleri ufak olduğu için sıkıntı olur dediler ama yaşamadık. tabi ben genelde avm gezmesi yaptığımdan olabilir. çift yönlü olması benim için en büyük artı. çocuğu görmem şart.8 yorum:

 1. çok zor atlatmıştım Lohusa depresyonunu... Allah doğum yapan kadınların yardımcısı olsun..

  YanıtlaSil
 2. Nokta atış yeni araba eski arabanın hiç bir zaman zevkini veremeyecek kullanıcıya :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. snaırım öyle. ben eskisini kullanmaktan hiç hoşlanmıyodum. bunda ise arkaya oturmak istemiyorum:)

   Sil
 3. Çok samimi yazılarınız... Ellerinize sağlık :)

  YanıtlaSil
 4. Kolay gelsin tatlı telaşlarınız. Arabanız hayırlı olsun, tez vakitte alışmanız dileğiyle :))

  YanıtlaSil

Bi sesin çıksın..