26 Şubat 2017

Merhaba! Ben Kapitalizm


Ben Kapitalizmim ve kızlarınızı Barbie'lerle büyüttüm, sizden estetik operasyon için para istiyorlarsa bu şaşılacak bir durum değil

Ben Kapitalizmim ve çıkarlarım uğruna üstünüze moda endüstrisini saldım!Sonuç: 17 yaşındaki kızların %78'i dış görünüşlerinden rahatsız.

Ben Kapitalizmim ve bir kadının bir moda dergisini 15 dakika karıştırması kendi vücuduna duyduğu memnuniyetsizliği %50 artırmaya yetiyor!

Ben Kapitalizmim ve işyerlerinde çalışıyor olmak yerine protesto gösterilerine katılan insanlar beni çıldırtıyorlar!Dünya çapında yükselen anarşi, bu inatçı protestolar da neyin nesi? Yeni Apple ürünlerini beğenmediniz mi?

Ben Kapitalizmim ve bakış açınızı öyle bir değiştirdim ki, hırsız ve elitist bir CEO'nun hayat hikayesi sizin için "azim ve başarı hikayesi".

Ben Kapitalizmim ve ortalama bir insanın günde 5.5 saat TV izlediği bir toplumda alaşağı edilmek gibi bir kaygım yok!

Ben Kapitalizmim ve Steve Jobs tabii ki çok önemli biriydi, ancak %1'inizin ihtiyacı olan makineleri ucuz işçilerle üretmekte çok mahirdi.

Elbette bütün kapitalistler birer "aziz" gibi konuşacaklar, tıpkı Bill Gates gibi, 150 milyon dolarlık 66.000 m2 bir evde yaşayan bir aziz.

İnsan haklarını falan unutup kapitalizme iyice dalın! Fred Shuttlesworth da Steve Jobs gibi dün öldü ama hanginiz onu tanıyorsunuz ki?

Ben Kapitalizmim ve dün en mutlu günlerimden birini yaşadım, bencil bir kapitaliste, gaddar bir patrona aziz muamelesi yapmanız müthişti!

Ben Kapitalizmim ve benim yüzümden ortalık miras kavgaları yüzünden kanlı bıçaklı olmuş akrabalarla dolu.

Hepiniz birer yalancısınız çünkü kendinize istediğiniz şeyi elde edince mutlu olacağınızı söyleyip duruyorsunuz.

Her yıl 20 milyon çocuk açlıktan ölürken siz bir koşu bandının üstünde fazla yediklerinizi eritmek için ter döküyorsunuz!

Ben Kapitalizmim ve benim yüzümden dünyada 600 milyon obez ve 1.4 milyar aç insan var!

Ben Kapitalizmim ve Starbucks için kahve temin eden bir çiftçinin oradan bir bardak kahve satın alabilmesi için 3 gün çalışması gerek!

Ben Kapitalizmim ve Batı dünyasından her yıl 3.5 milyon kişi Uzak Doğu'ya seks turlarına gidip çocuklarla ilişkiye giriyorlar!

Ben Kapitalizmim ve Uzak Doğu'da 6-12 yaş arası kızlar 200$ gibi  bir miktarla seks kölesi olarak satılıyorlar.

Ben Kapitalizmim ve "serbest piyasa ekonomisi" dünyanın en büyük yalanı.

Ben Kapitalizmim ve Amerikalıların %24'ü eğer milyarder olmaları için gereken bu olsaydı bütün ailelerini reddedebileceklerini söylüyor.

Ben Kapitalizmim ve kadınlara sesleniyorum! Lütfen birer obje haline geldiğinizi aklınıza getirmeden Victoria's Secret'a koşun.

Victoria's Secret ülkelerime Türkiye de ekleniyor, incecik bir parça çamaşıra 80$ verince çok çok mutlu olacağınızı garanti ediyorum!

Ben Kapitalizmim ve bütün zavallı kölelerim yarın akşam Vogue Fashion's Night Out'un tadını çıkaracaklar mı?

Ben Kapitalizmim ve 15 yaşındaki bir çocuğun iPad alabilmek için böbreğini sattığını duyunca zevkten dört köşe oldum!

Ben Kapitalizmim ve Madonna'nın sadece Londra'da 8 evi var, ortalama 600 evsize barınak olabilecek büyüklükte.

Ben Kapitalizmim ve Tayland'da Disney fabrikası için çalışan bir çocuğun Disneyland'e girecek parayı çıkarması için 55 gün çalışması gerek.

Afrika kıtası dünyanın altın rezervlerinin %90'ını elinde bulundurmasına rağmen, dünyada sadece 4 tane Afrikalı milyarder var.

Ben Kapitalizmim ve Afrika kıtasından her sene 8.5 milyar $ değerinde pırlanta çıkıyor, kıtanın açlık sorununu çözmeye yetecek miktar...

Ben Kapitalizmim ve siz pırlantalara bayılırsınız, Hindistan'da 1 milyon kişi günde sadece 1.2 dolar kazanarak o pırlantaları üretirken.

Dünyayı sarışın kadınların güzel olduğuna inandırdım, bu yüzden Asya kıtasında 300 milyon kadın düzenli olarak beyazlatıcı sabun kullanıyor.

Ben Kapitalizmim ve sizin hayatlarına özendiğiniz Hollywood yıldızlarının % 64'ü kokain bağımlısı.

Ben Kapitalizmim ve yılda 20 milyon çocuk açlıktan ölürken siz aynı tişörtü haftada iki kez giymeye utanıyorsunuz.

Ben Kapitalizmim ve siz hangi tanrıdan bahsediyorsunuz, artık farkına varın, taptığınız tek tanrı benim!!!

Ben Kapitalizmim ve siz hangi tanrıdan bahsediyorsunuz, Müslümanlar 5 yıldızlı Kabe manzaralı otellerinde, "ibadet" ederlerken?

Ben Kapitalizmim ve siz hangi tanrıdan bahsediyorsunuz, Müslümanlar kutsal topraklarına gittiklerinde bile alışverişe koşarken?

Ben Kapitalizmim ve siz hangi tanrıdan bahsediyorsunuz, bütün dünya Hristiyan bayramı Noel'i sırf alışveriş yapıp eğlenmek için "kutlarken"?

ABD'de 7 milyon evsiz insanın olduğundan kimsenin haberi yok çünkü TV'de gördüğünüz Amerikalıların hepsi havuzlu villalarda yaşıyorlar.

Ben Kapitalizmim ve yine başardım! Bütün kadınları dolapları tıka basa dolu olduğu halde giyecek hiçbir şeyleri olmadığına inandırdım.

Dünya nüfusunun %50'si dünya kaynaklarının ve zenginliklerinin %1'ine sahip.

Dünya nüfusunun %1'i dünya kaynaklarının ve zenginliklerinin %50'sine sahip.

Ben Kapitalizmim ve bankacılar benim evlatlarım.

Amerikalıların %85'i ekonomik durumlarını iyileştirebilecekse faşist bir hükümeti seçebileceklerini söylüyor. İşte kapitalin gücü!

Amy Winehouse gibi bağımlılara acırken hepinizin birer bağımlı olduğunu unutmanız ne kadar komik, zavallı tüketim bağımlıları!

Ben istediğim kadını elde ederim, biraz altın, biraz pırlanta, biraz şan şöhret, birkaç güzel vaat, tamamdır.


Anonim Alıntıdır.

15 yorum:

 1. Güzel paylaşım, herşeyiyle maalesef doğru

  YanıtlaSil
 2. Kapitalizm'in alternatifi olacak ekonomik sistem infak müessesesi üst başlığı altında zekat ve sadaka verebilmektir aslında, lakin asr'ı saadet'ten zaman olarak uzaklaştıkça bunu tatbik edecek bilinçte kapitalizm'e ve temelinde siyonizm'e yenik düşmüş durumda, İslâm'ın tebliğ mekanizmasıda "gericilik" prangasıyla tutsak edilmiş vaziyette...
  Sanırım hesap günü tüm insanlık bu konuda, büyük buluşmada muhasebesini tutacak bu ekonomik sistemin getirilerinin zararlarını, felaketlerini...
  Şimdilik fütursuzca yaşayalım bakalım nefesimiz yettiğince...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bir hocam söylemişti kapitalizm in de alternatifinin çıkacağını. fakat nedense inanamadım o kadar çok işlemiş ki içimize :(

   Sil
  2. Kapitalizm'in panzehiri sadece infâk müessesesi ve onun zekat ve sadaka şubeleridir, bunun başka bir yolu olamaz, bu durum teorik anlamda böyle, pratiğe dökmesi gerekenler insanlar ve yönetimleri, yaparlarsa ne âlâ, yapmazlarsa kendileri bilirler...
   Liberalizm, komünizm, sosyalizm, enternasyonalizm falan, filânca, hepsi sadece paraya hizmet ederler, infâk ise insanların ihtiyacına hizmet eder, olay çok net, oldukça anlaşılır...
   Hoca'M...(:

   Sil
 3. kapitalistler acı hisseder mi?!.
  acı duymadan ‘anlamak’ yok!. acı duymak için de inanmışlık gerek..
  iki şey aynı anda var olmuyor hayatın içinde; ya zekî, iş bilir olup kolay ve rahat bir yaşamı tercih edişin ruhu diken üstünde, kuşku içinde tutuşu, daha tahrip ediciliğiyle yılların aşındırıcı etkisine razı olur, gözün ardında bırakacağın çöplükte, açık gidersin, ya da kapitalist yaşamın sunduğu kafa konforuna, sorunsuz aristokrat keyfe yüz vermez; mahrum ve ama bu mahrumiyeti huzurlu ve endişesiz bir hayat sürmek için eşsiz bi hazine de bilerek, verdiği olağanüstü hazzı hücrelerinin en zerresinde de hissederek, insan içinde ve ama hemen herkesten uzak ve ayrık ve hissettiğin olağanüstülüğü kimseye de anlatamayarak yaşar gidersin; seni de, hissettiklerini de en yakınındakilerin bile anlamayacağını kesin bir bilişle.. böyle bir derdi olmadıktan sonra, başka ne kemirebilir ki insanın içini?!. eğer ki böyle bişey, kapitalist düşüncenin, üzerinden para kazanacağı bişe olsaydı çoktan üretmiş, üzerinden hayat sürdüğü, dilediğince düzenleyip, ekip biçtiği tarla gibi gördüğü toplulukların piyasasına iyi gelir getiren bir meta olarak çoktan sürmüş olurdu..
  kapitalizmi aymış, köleliğinden tiksinti duyup kendini kurtarmış bir avuç gönüllünün dışında kimsenin talip olmadığı büyük varsıllıktır konformizmden kaçış..
  en çok da varsıllar dillendirir varsıllığın mutluluk getirmediğini.. Efendiler Efendisi, Efendim aleyhisselâm’ın “mahrumiyet hazinemdir” demesi belki de bu yüzdendir..

  YanıtlaSil
 4. O kadar çarpıcı bir şekilde anlatıyor ki;taptığınız tek tanrı benim....Bilmem kaç katlı ultra lüx otelin bilmem kaçıncı katından,taa aşağıda bir yerde,topluiğne başı kadar görünen Kabe'yi seyreden çakma Müslüman'dır kapştalizmin tanımı.Allah Kabe'yi dümdüz dört duvar olarak yaptırmış ki,tevazuyu,sadeliği,tok gözlülüğü,azın yeter olduğunu anlayalım.Şu andaki durum sa içler acısı,benim kapitalizmi anlatırken en çok kullandığım örnektir Kabe'nin bugünkü hali.Ve tabi bir de Umre olayı var ki,tam içler acısı,alış-veriş ve çay bahçesinde oturma havasına bürünmüş,bir nevi bavul turizmi.Bilmem kaçıncı kez Umre yapan bir yakınıma diyorum ki,ya bilmem kim dayı,bak kaç kere gittin,şu şu kişi çok istiyor ama gücü yok gidemiyor hacca,sen umre yapacağına onu hacca yollasan ne kadar sevap olur.Hayretle yüzüme bakıyor,ne bileyim ben onun gerçek Müslüman olduğunu,diyor bana.Be mübarek,hacca yolluyorsun adamı,değilse de orada olacak zaten gerçek Müslüman.Yok olur mu,yaz tatilşne gider gibi umreye gidilecek,bir dünya hereksiz alış veriş yapılacak,gelince konu komşuya ellinin koörüncü umre ziyaretimizden almıştık bu vazoyu diye hava atılacak....Ha bşr de hacda kesilen kurban etlerinin çer çöp olup çöle dökülmesi muhabbeti var ki içler acısı.Hemen diplerinde milyonlarca aç insan varken ,binlerce ton et çöp oluyor.Kabe'yi kuşa çevirecek masrafı yapacağına,o etleri aç insanlara ulaştıracak alt yapıyı yapsan olmaz mıydı be Müslüman?Olmazdı tabi,para akışını kim sağlarsa en iyi Müslüman da,en iyi insan da odur.Çok doğru,şu anda herkes aynı tanrıya tapıyor;PARA,yeni dinin adı da KAPİTALİZM,tek bşr kştabı yok,İncil gibi,pek çok kitabı var,pek çok da mezhebi var ama tüm dünyada en çok müridi olan din bu 😡😡😡

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben ne söylesem bilemiyorum. maalesef bu durumdayız, yapabilecek hiç bir şeyimiz yok, Allah sonumuzu hayretsin den başka :(

   Sil
 5. Kapitalizm ile mücadele devlet adamlarının işidir. Biz vatandaşlar olarak bunula mücadele edebiliriz lakin bi yere kadar. İş devlet yönetiminde olanların bu konu hakkındaki politikalarında bitiyor. Malesef Türkiye Cumhuriyeti'nde hükümetimiz kendi siyasi partisinin menfaatlerinin derdine düşmüş vaziyette.

  Son olarak: Kapitalizm öldürmez, süründürür.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. maalesef ki öyle değil :/ kapitalizm global bir sorun. bunun için "inside job" belgeselini öneririm. izleyin, ülkeler arası kapital bağlantılar çok daha açıkça belirecektir maalesef :/

   Sil
 6. merhaba bloguma yorum yapmışsınız oradan merak ettim geldim. 2000 TAKİPÇİLİ BİR BLOGGER BANA YORUM YAPTI.Ay sakinim tamam. eheheh biraz fazla tez canlıyımdır da.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ama daha önce de yapmıştım ben :( takip ediyorum fakat fazla yazmıyorum :)

   Sil
 7. Günümüz Firavun canavarı...

  YanıtlaSil

Bi sesin çıksın..