25 Nisan 2016

Yalnızlık

Nedir mutlak yalnızlık diye düşündüm tüm gün. En kalabalık şehirde yaşıyorken yalnızlık duygusunu iliklerine kadar yaşamanın nedeni nedir?

Şu an Seether'dan broken dinliyorum. Amy Lee versiyonu değil. Yalnızca Seether.. Gerçekten güzel ve dokunaklı bir ses. Yalnızlık duygusuna tam olarak hitap edebilen başka şarkılar vardır mutlaka ama bu başka. Gerçekten çok başka.

Yalnız olmanın sebebini inanın bilmiyorum. Bunca insan varken, bunca insan nasıl yalnız olabiliyoruz ki biz? Arayabilecek onlarca insan varken hayatımızda yanımızda neden kimse olmuyor? Yanımızda olsa bile, içimize işlemedikten sonra anlamı kalıyor mu ki ? Aslında anlamsızlığın çırpındığı bir dünyada neden yaşıyoruz sorunsalı ile uğraşırken ne yapacağım korkusuyla debelenirken, bir sürü korkuyla nefes alırken, yalnızlığı düşünmemek gerekirken; neden tüm damarlarımızda aynı koku var; yalnızlık..

Benim en büyük korkum bu duygu. Bir kez içime düştü mü, en az 3 ay çıkmaz. Hadi bana geçmiş olsun. Ama sizler yalnızlık duygusunda yalnız olmadığınızı bilin en azından. Bu iğrenç duygu her an, her şekilde insanın karşısına geliyor. Doğarken yalnız, yaşarken yalnız, ölürken de yalnız kalıyorsak; dünyanın gelip geçişliliği konusunda kararlı olduğunu bilmemiz gerekiyor.

Hadi biraz yalnızlık içerikli karikatür okuyun10 yorum:

 1. Yayınını okurken öyle bir yalnızlık çöktü ki içime. :)

  YanıtlaSil
 2. sonda gülün diye karikatür koydum ama :))

  YanıtlaSil
 3. insan etrafında kimse olmadığında yalnız kalmaz ki. duygularını paylaşacak kimse olmadığında yalnızlık başlar. yada duygularından anlayan olmadığında..

  o halde yalnız değilsin :)

  YanıtlaSil
 4. Vaaayyy çok teşekkür ederim, iyi ki varsınız o halde :)

  YanıtlaSil
 5. İnsanın kendi içinde çözmesi gereken bir şey olduğunda, onu çözene kadar yalnızdır. Ne bir şey duyar ne de görmek istesin. Ama karikatürler güldürdü beni, bu yalnızlık ile alay edebileceğimiz anlamına geliyor :)

  YanıtlaSil
 6. Karikatürler olayı çok güzel yansıtmış..

  YanıtlaSil
 7. ay çok güldüm, ben çoğu zaman yalnız kalmayı kendi kendime eğlenmeyi seviyorum ya çok da kötü birşey değil yalnızlık.. ama fazlası da çekilmez :)

  YanıtlaSil
 8. ''Yalnız olduğumu söyleyecek kimsem olmadığı için yalnızım'' demişti birileri..Bak senin yalnızım dediğini duyan bir sürü kişiyiz..

  YanıtlaSil
 9. @adam mutlu,işte bazen çözmek istediğin şeylerin bile ne olduğunu bilmiyorsun. sanırım o zaman sıkıntı büyük.

  @mehmet ali, genelde karikatürler böyle yapıyorlar ve çok da güzel oluyor :);

  @merve sevim, sanırım çok yoğun bir hayatınız var ondandır. yoksa çekilir şey değil bu melet.

  @elif sarı , çook teşekkür ederim :) iyi ki varsınız.

  YanıtlaSil
 10. Sanırım insanoğlu gittikçe bencilleştiği için, birey duygusu oluştuğu için yaşanıyor bu yalnızlık. Modern dünyanın getirdiklerinin bir sonucu... Herkes kendiyle o kadar meşgul ki başkalarının ne düşündüğünü, ne hissettiğini önemsemiyorlar. Hepimiz için geçerli bu, her ne kadar değil desek de... En kısa zamanda bu ruh halinden kurtulmanız dileğimle.. :)

  YanıtlaSil

Bi sesin çıksın..