8 Aralık 2014

Mutluluğun formülünü veriyorum!


"500 kişi bir seminerdeydi. Birden konuşmacı durdu ve bir grup çalışması yapmaya karar verdi. Herkese bir balon vererek başladı. Herkes gazlı kalemle balonuna adını yazmalıydı. Sonra bütün balonlar toplandı ve bir odaya kapatıldı.
Katılımcılar odaya alındı ve 5 dakika içinde üzerine isimlerini yazdıkları balonu bulmaları söylendi. Herkes deli gibi kendi adını aramaya başladı, insanlar çarpıştılar, bir birlerini ittirdiler, tamamen bir kaos ortamı oluştu.
5 dakikanın sonunda kimse kendi balonunu bulamamıştı.

Konuşmacı bu sefer herkesin bir balon almasını ve üzerinde adı yazan kişiye o balonu vermesini söyledi. Bir kaç dakika içinde herkes kendi balonuna kavuşmuştu.
Konuşmacı dedi ki: "Yaşamımızda bunu görüyoruz. Herkes deli gibi mutluluğu arıyor ve nerede olduğunu bilmiyor. Bizim mutluluğumuz başkalarının mutluluğunda gizlidir. Onlara mutluluk verin; sizinki size gelir. Ve insanların yaşam amacı da budur.. Mutluluğun peşinden gitmek." 

|Tiffany Moore

8 yorum:

 1. Önce kapak yapıp sonra noktayı koymuş...

  YanıtlaSil
 2. Çok güzelmiş.

  YanıtlaSil
 3. Gercekten cok etkileyici :)

  YanıtlaSil
 4. çok güzel ve çok doğru gerçekten. başkalarını mutlu etmeyi hiç tatmamış bencil insanlar için üzülüyorum..

  YanıtlaSil
 5. Yazı estetiğin harika olmus.Bundan sonra keyifle bloguna gelir yazılarını okuyabılırım.Bende yakın zamanda bır blog kurdum.Nasıl oldugunun daır bır fıkrım yok bır ara bakar fıkrını soylermısın?

  YanıtlaSil
 6. Çok teşekkür ederim değerli yorumlarınız için. Yazı tamamıyla alıntıdır

  YanıtlaSil
 7. cok beğenerek okuyorum sızı gerçekten güzel bıyazıı

  YanıtlaSil

Bi sesin çıksın..

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...