2 Mart 2014

Yay Yükseleni Olmak Zor İş Anacım.

Eğer yükseleniniz yay ise ve asıl burcunuz yengeç ise durmaksızın süre gelen bir kararsızlık, karmaşa hali tüm iç dünyanızda kesişir durur. Yoktur böyle bir dünya.

Aşağıda okuyacaklarınız alıntı olmasına karşın Yay yükselenine ait insanların ortak özelliği sanırım. Yay burcundan nefret ettiğimi söylemiş miydim? Çok çekiyorum kendimden, bundan hep bunlar. Alınmasın "yay"lar.

"Siz hayata iyimser gözlükle bakan, asil yaradılışlı, herkesi dost kabul eden,arkadaş canlısı,sıcak kanlı ve samimi birisiniz. Olduğunuz gibi görünmekten hoşlanıyorsunuz ve insanlara çabuk inanıyorsunuz. Mert olup onları incitmekten kaçınıyorsunuz. Haksızlık yapmak sizin için dünyadaki en son iş sayılır. Başka insanlardan da böyle olmalarını beklersiniz. Hareketli, neşeli ve nüktedansınız. Bulunduğunuz ortama çabucak uyarsınız. Espriler yaptığınız gibi beğenmediğiniz şeyleri de alaya alabilirsiniz. Genel olarak sözcüklerinizde acıtmayan ama insanlara dokunduran espriler yer alır. Hıncınızı sözcüklerle almayı istersiniz. Çift karakterli ve değişken yapınız sizi iki çeşit insan yapabilir. Birincisi duygusal ve içine dönük birisidir. Çekingen ve duyarlıdır. İkincisi ise cesur,ateşli,tedbirsiz,gururu söz konusu olursa sözünü esirgemeyen birisidir. Bunlardan birisi yerine göre ortaya çıkabilir. Yükselen yay için özgürlük de çok önemlidir ve bunun kısıtlanması bile onu çılgına çevirebilir.
Yükselen Yay burcu insanı olarak seyahat etmekten, serüvenler yaşamaktan ve gezip görmekten büyük zevk alırsınız. Aslında sizin macera peşinde koşmanıza gerek yoktur zira, macera gelir sizi bulur. Her yolculuğun sonunda anlatmaya değer bir şeyler bulursunuz. Yay Yükselen ile yolculuk yapmak gerçekten zevklidir. Size yaşam pek çok şey verecektir. Öyle olaylar karşınıza çıkacaktır ki bunlardan derin deneyimler elde edeceksiniz. Bu da size hayatın sadece eğlence olmadığını gösterecektir. Yaşadığınız deneyimlerden ders alacak ve aynı yanlışları yapmamaya çalışacaksınız. Sonunda bir gün gelecek olgunlaşacaksınız. Yine de yaşamın her zamanında her zaman yaydan fırlamaya hazır bir ok gibi olacaksınız. Siz pencereleri kapalı bir evde rahat edemezsiniz. Doğa her yönü ile sizi çekecektir.
Maddi ve manevi olarak kısıtlanmak, bağımsızlığın elinizden alınması ve sorumluluk altında kalmaktan çekineceksiniz. Bu nedenle belli bir yere ve kişiye körü körüne bağlanmak sizin için değildir. Bununla beraber sevdiğiniz insan ile beraber olmak ve güzellikleri paylaşmak da size zevk verecektir. İlgi görmek ve sevilmek istersiniz. Sevdiğiniz insan her şeyini sizinle paylaşmalıdır. Bunu bulamazsanız ortamdan ayrılmak daha olumlu gelecektir. Siz ateşli bir sevgilisiniz ve sevince tam seversiniz. Hem sevgili hem de iyi bir dost olursunuz. Sevdiğiniz için her fedakarlığı yaparsınız ve onu kaybetmek istemezsiniz. Bu arada iki ilişkiyi yaşamanız olasıdır. Gizli aşk serüvenleri sizi çok yaralayacaktır. Sevgide aradığınızı bulamazsanız daldan dala konabilirsiniz. Kararsız,aceleci,değişken ve meraklı birisiniz. Bunu aşkta da gösterirsiniz. Sevdiğiniz zaman cömert birisi olursunuz.
Sizi din,felsefe,astroloji ve doğa üstü konular çok çekecektir. sadece öğrenmekle kalmayıp iyi bir öğretici de olursunuz. Altıncı hissiniz de çok güçlüdür ve önceden hissederek olayları kavrayabilirsiniz. Yaşamda tanınan birisi olmak istersiniz ve hayatınızda daima daha genişleyen ve büyüyen uğraşlar yer alacaktır. Yay Yükselen size uzunca bir beden verecektir. Vücudunuz ince ve biçimlidir. Alnınız açık ve burnunuz biçimlidir. Renginiz buğday veya koyu renklidir. Saçlarınız kahve rengi veya kestane renginde olur. Erkeklerin saçları genç yaşlarda şakaklardan açılmaya başlar. Elleriniz ve ayaklarınız biçimlidir. Yay"ların şans dişleri denen ön iki dişleri daha iri ve çıkık olur. Siz de güler yüzlü ve sempatik birisi olmalısınız. "

5 yorum:

 1. orjinal bir yay burcu olarak...
  yükseleni yay olan yengeçlerden nefret etmediğimi belirteyim:))

  yaya yakın olan...
  alçalanı yükseleni herkesi saygıyla ve sevgiyle kucaklıyorum.

  hadin tutun elimi şarkı söleyelim ahahahaaa.

  YanıtlaSil
 2. Amaaan ben sevmiyorum kendimi, kendim de sevmiyor kendini. Bu yay burcunun etkisine bir giriyorum ki sormayın gitmesin. Olabildiğince uyuz, olabildiğince kararsız bişi oluveriyorum. Yengeç ile çakışan bir çok özelliği var zira :/

  YanıtlaSil
 3. Zaten bir burçta da "en kötü insanlar bu burçtan çıkar, hani şöyle şer şor insanlar var ya, hah işte bu burçtandır hep onlar" deseler şaşardım, her burç bir iyi bir güzel, bir zeki falan aman da amannnn :)

  Uzun yıllar direndim inanmamak için, yoktur, denk gelmiştir, olur öyle falan dedim hep... 2013'te tamamen ikna oldum artık, doğrudur valla.

  Ben de Balık burcuyum, yükselenim aslan(mış). Balığı okuduğumda çekingen, ürkek, genellikle kendine güvensiz diyordu. Aslanı okuduğumda ise tam tersi... Belki yükselen olunca yorumu daha farklıdır bilemiyorum, ne deseler inanacak kadar etkileniyorum çünkü artık :))))

  YanıtlaSil
 4. Doğru doğru, kendimde biliyorum :( Kendimi de sevmiyorum bu yüzden sırf.

  YanıtlaSil
 5. Yükselenim yay bide burcum koç tam fenayım yanı :))

  YanıtlaSil

Bi sesin çıksın..

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...