3 Temmuz 2018

Bugün benim doğum günüm.


iyi ki doğdun iyi ki varsın sözlerine hiç bu kadar ihtiyaç duyacağımı düşünmemiştim. o kadar çok duyuyordum ki.. bu yıl da öyle oldu. hiç beklemediğim, asla kutlamaz dediğim insanlar doğum günümü kutladı, a kişisi hariç.

bir insan nasıl bu kadar kötü hissedebilir, nasıl kendini çöp gibi görür, nasıl değersizleşir bugün o kadar iyi anladım, o kadar güzel fark ettim ki; kelimelerim yetersiz kalıyor. 30 yaşında oldum ben. dile kolay. insan nedense 30 yaşında olunca daha bir duygusallaşıyor. evden çıkarken özellikle bugün işe gitmeyeceği için erken gelmesini söyledim. arabası yoktu, yakında bir yere yemeğe götürürüm seni dedi. kapıdan çıkarken zorla doğum günümü kutlattım.

öğleden sonra konuştuk, arkadaşlarıyla buluşacağını kısa süreceğini söyledi. nedense aklımca sürpriz yapıcak diye bekledim. mutlaka bir sürpriz hazırlığı olmalıydı. bu birlikte geçirdiğimiz 4. doğum günümdü ve ne kadar önemli olduğunu her yıl hatırlatıyordum ne de olsa. ama hayır. sürpriz yoktu ucunda. bunu bilgisayarını kapatmak için odasına girdiğimde açık olan whatsapp'tan öğrendim. arkadaşlarının grubunda "e madem büşranın doğum günü acelemiz yoktu başka bir gün buluşsaydık" ı okudum. şu başından aşağı soğuk su dökülen insanlara döndüm. o dakikadan beri başımın arkasında saçma bir ağrı var. insan ne yapıyorsa kendine yapıyor. bunun en güzel örneği. eve akşam 10:30'da geldi. hiç bir şey söylemedi. benim moralim bozuk diye trip attı.

belki de hiç bir önemi yoktur artık. bu yazı burada dursun da, ilerde döner, neye üzülmüşüm diye tekrar üzülürüm belki. anlatmam lazım yoksa çatlarım. kendimi değersiz, gereksiz, sevilmeyen, nefret edilesi, doğum kilolarını atamamış, besleme kılıklı, bakımsız, boşvermiş, pasaklı, iğrenç bir insan gibi hissediyorum. sokakta yatan insanlar eminim çok mutludurlar. neden bilmiyorum ama o aklıma geldi şimdi. halime şükretmem lazım sanırım. hala kendi içimde kendimle alakalı bir umudum var. insan umutsuz yaşayamaz. bir gün bir şey olacak ve her şey çok değişecek.

14 yorum:

 1. Canımmm benim kıyamam sana. Galiba erkekler baba olunca fazla afallıyorlar, ama sen kendini hiç o yazdığın sıfatlarda görme ne olursan ol nasıl görünürsen görün sanki tahtına yürüyen kraliçeymiş gibi hisset kendini. Sen bir insan dünyaya getirdin, ana oldun sen ana :)
  Ama çok kızdım a kişisine o ayrı... Karşısındaki kişinin morali bozuk diye trip atanlara da uyuz oluyorum, babam çok yapıyor bizde de...

  İyi ki doğdun iyi ki varsın güzel kadın, burçdaşım :) her şey gönlünce olsun :*

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. analık en zor meslekmiş :) öyle derlerdi de inanmazdım. ama zorluğu çıkaran eşlerin ilgisizliği bence. insan hiç mi yardımcı olmaz ya?

   şu trip olayı beni bitiriyor inan. ben yavaş yavaş tükendiğimi hissediyorum :(

   Sil
 2. Mutlu yıllar, huzurla, sağlıkla...

  YanıtlaSil
 3. Bence sen dünyanın en güzel annesisin... Yeni yaşının güzelliğine güzellik mutluluğuna mutluluk katmasını dilerim. Umarım hepsi hızla geride kalır. Güzel günler yakındadır...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. işte bu sözleri duymayı istiyor insan. umarım yakındır güzel günler :)

   Sil
 4. canım ne olursa olsun , bu yazı burada durdukça ;
  İYİ Kİİİİİ DOĞDUNNNNN , GÜZEL GÜNLERİN OLSUN VE MUS MUTLU BİR YAŞ OLSUN....
  dileğim okunsun ...
  Sevgiler...

  YanıtlaSil
 5. doğum gününüz kutlu olsun. nice güzel yaşlarınız olsun. Benimde yakın zamanda doğum günüm vardı, o duyguların nasıl birşey olduğunu maalesefki idrak ediyorum.
  Aramızdaki fark ben 33 yaşında bekarım. siz evlenmiş ve çocuk sahibi olmuşsunuz. Sizin lohusalık dönemi sitresiniz var benimse sebebini bilmediğin bir deproayonum.
  Bana kalsa kendime depresif demezdim ama iş yeri hekimi ve aile hekimim öyle olduğunu düşünüyor.
  Bunlarda geçecek, sağlıcakla kalın.

  YanıtlaSil
 6. bu nası bi 'karamsarlık', bu nası yerlerde sürünen bi 'piskoloji'?!. umudu öğrenir, yaşama sevincini okurken sizden, nasıl çiziverdiniz üstünü bi dakkada, öğretmenim?!.

  doğumgününü 365 günün arasında yitirmiş, artık aramayan sokak insanlarının kabullenmiş umursamazlığına bakıyorum, soruyorum doğumgünlerini;
  'geldin, sordun; bugün doğdum!' diyorlar;
  ve
  '... yârına allah kerim!'.

  ne farkeder; bugün olsun doğumgününüz öğretmenim!.
  ve;
  kutluyoruz yeni yaşınızı!.
  hoş kalın!.

  YanıtlaSil

Bi sesin çıksın..

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...