12 Ocak 2018

Ivır Zıvır 74

Ben yine telden tele atlayarak sizleri sıkmamaya çalışacağım. Çünkü..
Bugün yine bir şikayette bulundum. Sizlerde bulunun lütfen. Biliyorsunuz ki tüketiciyi koruma konusunda çok güzel yasalar çıkartıldı. Genellikle mahkemeye verdiğiniz ürünler, aynen para iadesi ile teslim ediliyor. Ya da benim hep başıma öyle geldi. Belki de hep haklı olduğumdandır. En son aldığım bilgisayarın da ekranında piksel eksikliği vardı hatırlarsanız. İki piksel ölüye yakın.. Bu gözle görülmeyecek kadar küçük olabilir fakat siyah ekran piksel testini yaptığımızda çat diye parlıyor. Bunu servise gönderdik. Servis ekran değişimi yapacaklarını, ürünün kusurlu olduğunu söyledi. Açıkçası yeni aldığım, daha paketini açtığım aletin bozuk çıkması benim sorunum değil. Bu yüzden tamir istemediğimi, yenisiyle değiştirmek istediğimi söyledim. Fakat kabul etmediler. Şimdi bu konuyu tekrar mahkemeye taşımak zorunda kalacağım. Bunu yapan marka "Dell" markası. Aldığım bilgisayar da öyle ucuz yollu bir bilgisayar değil bu arada. O kadar para verip, sıfır makineyi servise gönderip ekran değiştirmek ne kadar saçma bir harekettir soruyorum size ey okuyucu. Fakat bu burada kalmamalı diyerek başkanlığa yazı yazdım. Caydırıcı ceza almalılar çünkü. Yarın öbür gün başkalarına başka markalarda yapıyorlar bunu. Nasıl olsa ürünü iade alırız veya madem o kadar ağladı yenisiyle değiştirirz diyerek yine aynı hataları yapıyorlar. Hayır öyle olmamalı. Eğer mahkemede kaybediyorsa bir marka, hele ki böyle bir durumdan ötürü, caydırıcı bir ceza almalı. Sağolsunlar bu konuda çalışmalar yapıldığını söylediler. Hatta geçenlerde haber geçti bu yasa hakkında, sevindim. Hakkınızı aramaktan vazgeçmeyin..

Geçen gün park halindeki arabamıza çarpıp kaçtılar. Sonra bulduk kim olduğunu. Neyse zararı karşılayacağım dedi ama nasıl içim acıdı. Nedense çok sevdiğim şeylerle aramda gizli bir bağ oluşuyor ve o bağ zarar görünce cidden üzülüyorum. Ama tabii ki cana gelen mala gelsin. Allah beterlerinden korusun inşallah. Bugün tamirhaneye gittim. 500 binlik sıfır arabaya otobusün çarptığını gördüm. Benim gibi sıfır malzemeler tamir görmesin anacım, kafasında olan biri için göz yaşı sebebiydi resmen. Bak ona da üzüldüm durduk yere.

Kuzenimle konuştum, hamilelik depresyonuna girdiğimi söyledi. Galiba eve kapanmam, hiç bir şey yapmak istememem, kimseyle konuşmamam, insanlara tahamülümün olmaması falan hep bu yüzden..

Kaç yıllık arkadaşımla konuşmuyorum bu günlerde. Ay bi de "sen şimdilerde çok değiştin" demiyorlar mı? Değiştim arkadaşım napıyım, konuşmak istemiyorum işte. Anlatmak istemiyorum. Zorla mı? Anlatacağım bir şey yok belki hayatımda. Ya da seninle paylaşmak istemiyorumdur. Bu zamana kadar paylaştım diye şimdiden sonra da paylaşmak zorunda mıyım? Annem hep der zaten, senin arkadaşın olamaz diye. Çünkü bencilmişim. Bencil ya da değil, konuşmak istemiyorum şimdilerde işte. Anlayışlı dostlar istiyorum..

Başka bir arkadaşım var, kendini üzüyor beni arayamıyor diye. dün aradım. Dedim başından geçenleri biliyorum, yoğunluğunu anlıyorum ve gerçekten seni düşününce bile yoruluyorum. O yüzden asla kendini kötü hissetme. Kalpler bir. Yarın öbür gün, boş zamanında oturur dinleriz birbirimizi.. Bence dostluk böyle bir şey. Bu bencillikse eğer, evet bencilim. 12 yorum:

 1. başı ciddiydi ama sona yine komiktiin :) malefiz seviyosan, panın labirentini kaçırma o daha iyiiii :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Pan ın labirentini de izleidm ama malefiz daha güzeldi bence :)

   Sil
  2. ay prensesi de pekoş :)

   Sil
  3. bak onu izlemedim, hemen izleyeyim :)

   Sil
 2. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 3. Zaman zaman hepimiz yalniz kalmak isteriz. Benim de oldukca fazladir ustelik. Tüketici koruma konusunda haklisin. Genelde bir daha alisveris yapmiyorum öyle yerlerden ama bir kez kazik yemis oluyoruz iste.

  YanıtlaSil
 4. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 5. Boşveeerrr! Aldırma sana bencil diyenlere. Kişi kendi gibi bilir herkesi. Tornadan çıkmış gibi olmak zorunda değiliz ki:DDD

  YanıtlaSil
 6. Bu kadar duyarlı ve mücadeleci olmnı alkışlıyorum. Keşke hepimiz senin kadar duyarlı olabilsek!

  Arkadaşlar konusunda bazı yanlarımız benziyor sanki! Ben de beni sıkan, boğan insanlardan kaçarım. Bazen 1 yıl görüşmem biriyle ama konuşunca yine kaldığımız yerden devam ederiz. Dostluk, arkadaşlık biraz böyle, akıp giden bir şeydir. Zorlamayla, yormayla olmaz

  YanıtlaSil
 7. Bu benciliik değil ve ben senin arkadaşın olamaz sözüne de inanmıyorum . Bu anneler bazen bizleri alttan alttan dolduruyor . Hayata karşı kendimizi eksik hissetmeye anneler ne dediyse kendimizi öyle görmeye başlıyoruz. Ne olmuş canım insan bazen susmak ister . Kendisine bile katlanamaz . Olur bazen öyle , böyle zamanlarda halden anlayana da dost denir . Kötü şeyler olmuş gerçekten ama hiçbiri candan öte değil . O kadar çok adaletsizlik , haksızlık görüyoruz ki hepsine üzülünce delirecek gibi oluyor insan . En iyisimi hakkınj arayıp adaletin gelmediği yerde de en azından mücadelemi ettim diyebilmek . Çol güzel bir hamilelik dönemi geçirenilmen dileğiyle . Musmutlu günler . 😊

  YanıtlaSil
 8. Yahu hepimiz bazen kimseyle görüşmek konuşmak istemeyiz, niye değişelim ki?
  Bu arada çok geçmiş olsun, cana geleceğine mala gelsin denir, teselli işte...

  YanıtlaSil
 9. İnsanlar değişiyor, arkadaşlar daha çok değişiyor.

  YanıtlaSil

Bi sesin çıksın..