8 Ocak 2018

Günlük 17

Hala kış gelmedi ve bu beni oldukça korkutuyor. Geç gelen kış, benim için hiç de iyi olmayacak gibi geliyor. Eminim herkes böyle düşünüyor.

Dün ruyamda Amerika'ya gitmiştim. 9 Eylül tarihinde ordaydım ve Türkiye'ye dönecektim. Yalnızca 15 günlük bir Amerika macerasından sonra, ülkemi ne kadar özlediğimi hissettim. Rüyalarımda bile ayrılamıyorum ben burdan ya. Kabus gibiydi aslına bakarsanız ne kadar gezersem gezeyim..

Sizlerde rüyanızda saçma sapan şeyler görüyor musunuz? Ben görüyorum. 

Arkadaşlarımla alakayı tamamen kestim. Eve kapandım kaldım son zamanlarda. Sadece freelance işlerimi yapıyor, film izliyor, kitap okuyor ve canım sıkıldıkça yemek yapıyorum. Aslına bakarsanız canım sıkıldıkça poğaça börek yapıyorum. Çok seviyorum. Kimseyle görüşmek veya konuşmak istemiyorum. Kimseyi aramıyorum, sormuyorum. İçime kapanmak istiyorum, şöyle 2 ay kimse bana dokunmasın istiyorum. sanki 2 ay sonra her şey çok farklı olacakmış gibi bir his var içimde çünkü..

İnsanların ilgi istemesinden de nefret ediyorum. Eskiden çok severdim ama bugünlerde tahamül sınırlarım azaldı. Sanırım yaşlanıyorum. Evet yaşlanıyorum ben ya. Bu yıl 30 yaşımda olacağım ne de olsa. Annem 30 yaşına bastığında ben 10 yaşındaydım ve "ne kadar da büyük bir yaş" diye düşünmüştüm. Annem o kadar yaşlı gelmişti ki bana. Şimdi anneme yaklaşmış gibiyim. Ama yo dostum yo, 50 yaş hala benim için büyük :)

Yaş takıntılı bir arkadaşım vardı, onu çok kınadım sanırım, aynısından oldum. Galiba daha beteri de olabilir..

Sims3 oynayamaya başladım. orada bile arkadaşlık kuramıyorum. komşuya  misafirliğe gittim, dolabına bakıyım diye açtım, kadın beni evden kovdu. Oyunlarda bile böyle bir çekilmez bir uyuz insan oluverdim çıktım. Keşke bir dost olsa da çekip çıkarsa beni bu buhrandan. Yoksa kafamla birlikte her şeyi yiyeceğim hazır iştahım deli gibi açılmışken. Ha bir de bu var. 


7 yorum:

 1. havaların soğumamasına aşırı mutlu oluyorum tabi ekolojiyi doğal dengeyi düşünmediğim zamanlar, ben de kimse ile görüşmek istemiyorum, haftasonu yurt dışına çıkıyorum iş için; ama çıkmak istemiyorum evde yatmak istiyorum, ayrıca şuan ağzıma zeytinli poğaça tadı geldi :s

  YanıtlaSil
 2. Yaş 30? kıymetini bil ben 48 e nasıl geldim hatırlamıyorum. Saçma rüya ben de de oluyor mesela akşam İzmir'den kuzenler yanımdalar ben İzmir'e onlara gitmek için bilet aldım hem de tek kişilik:)))))) ne geldiniz diyesim geldi nedense... Bünyen yakıyorsa tabi ki ye ama yakmıyorsa o zaman kötü, kendimden biliyorum.
  Sevgiler,

  YanıtlaSil
 3. Yaş rakam olarak ilerlese de ruh ona ayak uyduramıyor inan :)
  Ama sana katılıyorum, insan 30'undan sonra çevresindekileri daha dikkatli seçiyor. Sanırım kendine daha fazla değer vermeyi öğreniyor.

  YanıtlaSil
 4. hehe çok komiksin çok sırıttım :)

  YanıtlaSil
 5. Havalardandır. Bende iş aramaya başladım ama bulamıyorum. Odadan dahi çıkmak istemiyorum.

  YanıtlaSil
 6. Hahaha hiç de bile 50 leri büyük düşünmüyorsun, ben yakında ellimde olucam, yaşlı mı diyorsun şimdii :D Pöh kimi kandırıyorum tabii ki büyük geliyordur, çok normal :)

  YanıtlaSil
 7. kışı, soğuğu sevmem ama mevsimin bu kadar ertelenmesi beni de endişelendirmeye başladı.
  Ben de 32 olcam, yazarken ne kadar aşırı büyük geldi şimdi anlatamam. Kendimi çok küçük hissediyordum hala oysa ki :))

  YanıtlaSil

Bi sesin çıksın..