10 Aralık 2017

Ivır Zıvır 69

Bir araba yanlış bir yere park etmişse onun sileceklerini kaldırmak sizi haklı yapmaz. Aksine o kişinin yaptığı aptallığın benzerini yapmış olursunuz. Bunun yerine anlamlı bir not bırakmanız sizin insani değerinizi gösterir. Hem de arabaya zarar vermemiş olursunuz. O kişi de oraya park ederek kaybetmiş olduğu insanlığını, notu okuyarak bulabilir belki..

Hem bazı silecekler havaya kaldırıldığında kırılıyor. Bak bizimki öyle. Sokakta bir yere park ettiğimizde bir de baktık silecekler havada ve kırılmış. Aslında ne geçişlere engeldi, ne de başka bir şeye. Meğer o sokakta herkes bilirmiş, o park yeri evdeki adamın birine aitmiş !. evet normal bir sokaktan bahsediyoruz. Şimdi her o sokaktan geçtiğimde gidip araca zarar vermek, ne bileyim sileceğini kırmak istiyorum. Ama o insanımsı ile aynı seviyeye düşmeme amacını güttüğüm için sakinliğimi koruyup, Allah a havale ediyorum. En azından iç huzurum mevcut.

Bir insan neden evlenir ki dediler.. Günümüzde bazı kızların evlenmekten çok evlilik yoluna giden yoldan geçmek istediğini fark ettim. İşte düğün organizasyonlarıa, gelinlikler, bilmem neler. Tamamen alış veriş odaklı bir hayat istiyorlar. Her şey mükemmel olmalı onların gözünde. Aman ben bu çocuğu seviyorum, bu çocukla ömür geçirmek istiyorum, böyle takılmak günahtır evleneyim tarzında cümlelerden çok uzaklar. Düğün organizasyon olayları geçince de boşanmalar oluyor. Çünkü çocuğu tanımamış ki.. Onun için varsa yoksa evlilik. Bu kadar evlilik meraklısı ah pardon bu kadar organizasyon meraklısı olmayın lütfen.

Korku filmli sevmeyen dostlara layık ve sırf Tim burton'un diye çok sevdiğim Dark Shadows filmini öneriyorum. Korkarken, eğleneceksiniz. Aslında korkmayacaksınız. Eğlenmeyeceksiniz de zaten.

Bir daha trendyol'dan alışveriş yapmayacağım sanırım. Tam olarak 5 gün önce verdiğim sipariş hala kargolanmadı. Ben bu yavaşlığı Aliexpress'te gördüm bi. O da shipping (yani gemi yolu ile) geldiğinden geliyor. 15 günde elimde genelde. Trendyol'a da 15 gün mühlet. Hadi bakalım.

Tuvaletleri cinsiyetsiz yapmayın lütfen. Yer israfı falan diye mi böyle yapıyorlar artık bilmiyorum ama bir erkeğin tuvaleti kullanma biçimiyle bir bayanın kullanma biçimi aynı olmuyor maalesef. Şimdi konuları burda bana teker teker açtırtmayın ama ayırın tuvaletleri.

Bugün hava harika. İnceden esen rüzgar, muhteşem bir yağmur.. Açtım camı, aldım elime sütü, battaniye altında sudoku çözüyordum ki bunları yazasım geldi. Aslında ben de sizler gibi kahve içmek isterdim fakat bu yaşa kadar içtiğim kahve sayısı sayılıdır. Beni tanıyan bilir, kahve ve çaydan nefret ederim.Kahve dünyası'na girip "süt verir misiniz?" diyen bir insanım ben. Aman neyse zaten diğerleri hep zarar.

photo by Jure Širić

14 yorum:

 1. Hıı evet, bizde de çok güzel kar yağdı bugün. Geçen sene hayal kırıklığına uğramıştım, tek bir gün yağmıştı kar. Nihayet özlediğim karlı kışa kavuştum gibi. Çocukluğum Ankara ve Bitlis’te geçtiği için midir nedir, karsız geçen her kış boşa geçmiş gibi geliyor bana. Sen zaten bu aralar bol bol süt iç, gudik sağlıklı büyüsün içeride. Ay hadi öptüm 😍😍😍 Sen bunları çok seviyorsun, az daha atayım 😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ya bu kalpli gözü nasıl yapıyoruz? 😍😍😍 aa kopyalayıp yapıştırdım oldu, artık benim de kalpli gözüm var :))
   benim çocukluğum hep istanbul da geçti ve bulunduğum yer şehrin kalbi olduğundan kar düşmez bir yerdi. şimdilerde dağ başına taşındık ta çok şükür, kar görüyoruz azcık :)

   Sil
  2. PC ya da laptopta yok bildiğim kadarıyla Büşra, yorumları ipedden yapıyorum o yüzden var bende de. PC kullandığımda ben de yapamıyorum ama bak başardın işte 😍😍😍😍😁😁🧚‍♀️💃

   Sil
  3. kopyalı halde bekliyorummm :)

   Sil
 2. - Sen de o adamın sileceğinin altına bir not sıkıştırsaydın. En azından problemleri çözme yolunun yanlış olduğunu algılayabilirdi. (ya da algılayabilir miydi???

  -Özellikle ülkemizde evlilik kadına statü verdiği için sanırım kutlanan bu oluyor. Bu kadar abartıya ben de karşıyım.

  - Unisex tuvaletlerden hiç hoşlanmıyorum. Bu arada bazı kadın tuvaletlerinin durumu erkeklerinkinden daha fena. Görünce utanıyorum.

  Uzun uzun yazdım yorumumu gidiyorumm :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. -not bırakmayı düşündüm fakat adam anlayabilecek bir tip değildi, tam bir barzo. vazgeçtim. :( hatta arabamın sileceğini kırdınız diye dalasım geldi ama tuttum kendimi, bu kadın madın dinlemez dalar dedim :/

   -kesinlikle kadının üzerinden dönen bir sistem söz konusu maalesef :/

   -kadınalrınki daha fena oluyor diye düşünüyordum taa ki bir kaç kez yanlışlıkla erkek tuvaletine girene kadar :) aman diyim yine kadın kadındır :)

   Sil
 3. Böyle bir şeyi de ilk defa duydum sizden. Siecekleri kaldırmak niye ben adamın kafasını patlatırım kimse benim arabama dokunamaz, ki yokta zaten. Evlilik bazen bir kaçamaktır. Eğer şansın yoksa yolun sonu yakındır

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yaaa,inşallah asla başınıza gelmez, çünkü iğrenç bir durum.

   Sil
 4. Çok derin mevzular, silecek ve evlilik paradoksu :)

  YanıtlaSil
 5. ay ivit evlilikte en önemsiz şey zaten damat diy mi :)

  YanıtlaSil

Bi sesin çıksın..