15 Ağustos 2017

Hastalık

Galiba insanın hasta  da olması gerekiyor sağlığının değerini anlayabilmesi için.. Yaklaşık bir haftadır hastayım. Bir gece acile gitmek zorunda kaldım ve ömrümde ilk kez serumla tanıştım. Aslında sedyeye dördüncü kez yattığımı da fark ettim. İlk ikisi küçükken geçirdiğim ufak tefek kazalar yüzünden dikiş içindi, bir diğeri de peniselin testi yüzünden di ki, o zaman ölüyorum sanmıştım. Aşırı duyarlıymışım meğer.

Doktora ilk kez olduğunu söyleyince yüzüme gülümsedi. Şaka maka 29 olmuştuk. Aman ben hasta olmam, hasta nası oluyorsunuz falan diye soruyorken insanlara, hastalığa yakalanıp (salgın hastalık) ölücem galiba diye ağlarken, aslında her geçen gün öldüğümün farkına vardım. Yahu bizim gibi öleceğini bilip hiç ölmeyecek gibi yaşayan başka bir canlı var mı acaba? İşin kötü yanı ölüme her gün giderken, ölümü kendimize yakıştırmıyor oluşumuz. Neyse, hastalıklar gerçekten çok can yakıcı, sıkıcı ve üzücü. Allah tüm hastalarımıza şifalar versin. Geçmiş olsun dileklerinizi tüm içtenliğimle kabul ederken, son 1 haftadır yazdığınız tüm yazıları da kaçırdığımı üzülerek belirtmek isterim. Kendinize dikkat edin, salgın kol geziyor, aman diyim yakalanmayın..

13 yorum:

 1. Çok çok geçmiş olsun. Dediğin gibi özellikle sağlığın değeri kaybedilmeden anlaşılmıyor. Ufacık bir ağrı bile hayatımızı durdurmaya yetiyor.
  En kısa zamanda eski sağlıklı, keyifli hallerine dönersin inşallah. Sevgiler

  YanıtlaSil
 2. Heppsine katılıyorum, çok geçmiş olsun acilinden şifalar diliyorum..

  YanıtlaSil
 3. Çok geçmiş olsun, hastalık başa bela.

  YanıtlaSil
 4. Geçmiş olsun Büşra,öleceğimizi bilip ölmeyi kendimize yakıştıramamak yaratılırken şifremize eklenmiş bir hissiyat işte.Yoksa patır patır öldürürdük kendimizi her zorda kaldığımızda.İntihar etmenin temelinde bu yakıştıramama hissiyatının kayboluşu yatıyor zaten.Arada hasta olup sağlığın kıymetini anlamak bu kapitalis düzenin bize hissettirdiği eksiklerimizin ne kadar önemsiz olduğunu gösteriyor bize.Handan'ın dediği gibi,geçti geçti 😊

  YanıtlaSil
 5. Çok geçmiş olsun canım. ❣️ 😘

  YanıtlaSil

Bi sesin çıksın..