18 Temmuz 2017

Yağmurdan öğrendiklerim!


1- Milletimizin mizah seviyesi Erciyes'i aşmış durumda Everest'e doğru ilerliyor.

2- İstanbul'da altyapı sorunu kesinlikle var. Çarpık kentleşme, büyük binalara verilen izinler, yeterli giderlerin olmaması oldukça büyük sorunlar. Ve de en önemlisi dere yatağına yapılan evler.

3- İnsanlarımız o kadar pis ki, çöplerini sağa sola attıklarından yağmur halinde çöplerin hepsi rögar kapaklarını tıkıyor. Daha şimdi evin önündeki kapağa baktım da, bir sürü çer çöp. Siz büyükler yere çöp atmazsınız zaten ama lütfen çocuklarınızı bu konuda eğitin.

4- Çok bunaldık, off yaz bitsin artık diyenlere tokat niteliğindeki yağmur büyükşehir hayatını felç etti. Bugün güne gidecektim, gidemedim. Mutlu musunuz?

5- İstanbul'un havası o kadar pis ki, camlarım çamur içinde. Düşünsenize bu havayı soluyup mutlu olmamız bekleniyor. Sigara içenlere müjde, bırakabilirsiniz artık, yalnızca nefes alsanız zaten zehirlenirsiniz. Para harcamayın boşa.

6- Yağmur o kadar ürkütücü yağıyordu ki, biz de istedik cam kenarında oturup kahve içmeyi. Fakat camlarım su aldı. Daha kötüsü arkadaşımın çalıştığı iş yerini bok basmış. Evet, kanalizasyon yetersizliğini bir kez daha anlamış olduk. Bunca eve izin verilirse, doğal tabi.

7- Gökdelenlerden ve kapitalizmden nefret ettiğimi tekrar öğrendim. Neyse, bu yağmurluk bu kadar. Tüm yağmur arkadaşlarıma selam gönderirken, okuyanlara sevgilerimi sunuyor varsa bir anınız dinlemek istiyorum. Zira ben evde oturup BatesMotel izliyorum. :)

26 yorum:

Sevilayefsa aktaş dedi ki...

anadolu yakasında tuzlada çalışıyorum. Bu tarafa o kadar yağmadı yalnız arkadaşının başına gelenleri duyunca evim ne halde acaba diye merak ettim :) 2.katta olsa da umarım bok falan basmamıştır evimi:)

Sevilayefsa aktaş dedi ki...

Bu arada bates motel güzeldir izleyin :)

kadriye dedi ki...

Ben şahsen güne gidememene çok üzüldüm:))) Şikayet edenlere de kızıyorum şu an:)

Emre Bozkuş dedi ki...

Altyapı sorunu v.s bunlar yıllardır geyik halini artık. İnsan öldüren bir sorun ama sadece laklak ediyor yetkililer.

sertaç samur dedi ki...

Bazı insanlar için beklenen an, bazıları için kaçınılan, korkulan an ama olmasına engel olunamayacak ama etkileri bazı çalışmalarla önlenebilecek bir unsurdur yağmur. Ben pencerenin kenarında uzanmmış kahve eşliğinde Dostoyevski'nin Yeraltından Notlar adlı kitabını okudum bitirdim ama şehir adeta afete uğradı ve birçok insan mağdur oldu. Tuhaf bir dünya işte. Teşekkürler.

Yüreğimin İklimi dedi ki...

Aynı durum küçük bir şehir de olsa bizde de mevcuttu. Benim bahçe su içinde kaldı ne yazık ki.

disturbed dedi ki...

İzmir'deyim ve şuan İstanbul'un yaşamsal sorunlarını düşünemiyorum Hoca'M, ben burada mutluyum, kendinize iyi bakın...:D

Ekol Meslek dedi ki...

Bir Antalyalı olarak senelerdir "aman istanbul'da yağmur mu yağıyor sanki" derdim. Sabah işyerindekiler ilk kez kar görmüş çocuk gibi yağmuru büyük bir ilgiyle izlerken, ben oturup kahvaltımı yaptım falan. Evet arkadaşlar, Antalya yağmuru dediğimiz şey tam olarak bu oluyor. Sonunda istanbul halkı gerçek yağmuru da görmüş oldu.

Elif Sağlık dedi ki...

Yağmur benim için çok şey ifade ediyor. Altyapı halledilse çok iyi olur nitekim bizim burada seller akıp gidiyor ileride bot almayı düşünüyoruz. Hatta çok eskiden buraları sel alıp götürmüş

Karasal Anten dedi ki...

Babam hep derki İstanbul'da gezilir ama yaşanmaz. Yağmur bir kez daha bunu kanıtladı.

Calimero dedi ki...

Eskiden bir tekerlemw söylerdik: yağ yağ yağmur tarlada çamur teknede hamur ver allahım ver bol bol yağmur. Artık bu tekerlemeyi söylemeye korkar olduk:(((

deeptone dedi ki...

avrupada yaşayıp rahat etmeli vallası :)

Ruhsuz Atmaca dedi ki...

Şehir kavramı insanlar için o kadar boş gelmiş ki daha doğrusu boş yerleştirilmiş ki, yapılan tek şey dünyayı montalamak. Tabi ki dünyada afet denen bir şey var ama bu doğallığında olması gerekir, insan eliyle değil.

Büşra Bayram dedi ki...

umarım bir şey olmamıştır :/ hepimize geçmiş olsun :)

Büşra Bayram dedi ki...

5. sezondayım ve sanırım biraz sıkıldım. bu sezondan sonrası biraz sıkacak gibi, çünkü norma öldü :(

Büşra Bayram dedi ki...

güne gidememek beni de çok üzdü. nerede o mercimekli köfteler, börekler ahhh :/

Büşra Bayram dedi ki...

umarım her şey çok daha iyi olur

Büşra Bayram dedi ki...

ben teşekkür ederim yorumunuz için. biri yer biri bakar kıyamette işte bundan kopar :D

Büşra Bayram dedi ki...

çok geçmiş olsun :(

Büşra Bayram dedi ki...

çok teşekkür ederim, iyi izmirlemeler :)

Büşra Bayram dedi ki...

bir Trabzon çocuğu olarak ne fırtınalar görmüştüm. fakat istanbul da olunca insan bir korkmuyor değil hani :(

Büşra Bayram dedi ki...

uumarım hepsi hallolacaktır en kısa zamanda. bu afet olayı daha da devam edecek belli. dünyanın dengesini bozduk, o da bizden bir şekilde hırsını alacaktır elbet.

Büşra Bayram dedi ki...

aaa istanbul hayattır, yaşamdır. ben de hep öyle diyor, sonra başka bir şehre gidince burayı ne kadar özleidğimi anlıyorum :)

Büşra Bayram dedi ki...

yağmur berekettir. yağsın ama tadında :))

Büşra Bayram dedi ki...

avrupa da da durum pek vahim. almanya dan bi video gönderdi kuzenim, oranın da raylı sistemleri bizimkillerden farksız değilmiş. doğal afet diyelim biz buna ve önlem almaya çalışalım bence :)

Büşra Bayram dedi ki...

çok doğru. keşke doğaya dönebilsek.. :( ama nerdeee